Koszyk

MENUMENU

Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi

Za nami pierwsze imprezy lekkoatletyczne rozgrywane na stadionach lekkoatletycznych. W miniony weekend w Łodzi dobyły się Akademickie Mistrzostwa Polski.

W imprezie wystartowało prawie 1100 studentów z około 80 uczelni. Poziom imprezy był dość zróżnicowany, co jest charakterystyczne dla tego typu imprez. Wśród startujących zawodników nie zabrakło gwiazd lekkiej atletyki. W zmaganiach mogliśmy obserwować czołową polską sprinterkę, Patrycję Wyciszkiewicz. W skoku wzwyż wystartował Sylwester Bednarek, brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku.

Patrycja mimo powrotu po kontuzji poradziła sobie bardzo dobrze i zwyciężyła w biegu na 400 m uzyskując czas 52.73, pokonując tym samym ubiegłoroczne medalistki.

Na dystansach średnich zdecydowanie było widać dominację Moniki Hałasy, która zdobyła złoty medal na 800 m oraz srebrny na 1500 m. Monika, zawodniczka reprezentująca Uniwersytet Śląski zwyciężyła w biegu na dystansie 800m pokonała ubiegłoroczną mistrzynię Mariolę Ślusarczyk. Startując na dystansie 1500 m przegrała z Ewą Jacniak z Uniwersytetu Medycznego w  Lublinie.

Medalistki biegu na dystansie 1500m. Pierwsza na mecie była Monika Hałasa z Uniwersytetu Śląskiego

Medalistki biegu na dystansie 1500 m. Pierwsza na mecie była Monika Hałasa z Uniwersytetu Śląskiego.

Wśród panów olbrzymie emocje wywołał bieg na dystansie 200m, w którym zacięta rywalizacja rozegrała się pomiędzy Arturem Zaczkiem a Bartoszem Lewandowskim. Obaj zawodnicy uzyskali ten sam wynik (21.51). Po wnikliwej analizie okazało się jednak że Artur był nieznacznie lepszy o 0.002 sek.

Świetną dyspozycją popisał się natomiast Piotr Drobnik, który po powrocie po 22-miesięcznej przerwie zdobył dwa złote medale w biegu na 1500 m oraz 3000 m. Świetny finisz, którym dysponował na dystansie 3000 m zapewnił mu sporą przewagę nad resztą stawki biegaczy i pozwolił w konsekwencji na pewne zwycięstwo z przewagą ponad półtorej sekundy (8:16.15).

Najlepszy na dystansie 1500 m oraz 3000 m okazał się Piotr Drobnik, który wraca do sportu po 22-miesięcznej przerwie.