Koszyk

Bydgoszcz kolejny raz gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów

Bydgoszcz ponownie zawita najlepszych biegaczy na świecie z kategorii juniorowskiej taką decyzję podjął w czwartek komitet IAAF. Mistrzostwa rozstaną rozegrane na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Wpływ na podjętą decyzję miał fakt zawieszenia rosyjskiej federacji z możliwości startu w przyszłym roku jej zawodników. Skutkiem zawieszenia było także odebranie Kazaniowi Mistrzostw Świata juniorów. W śród państw ubiegających się o możliwość rozegrania mistrzostw znalazły się Australia, Indie oraz Polska. W stawce tej Polska jako jedyna nie pozostawiła złudzeń co do swojego przygotowania, spełniając wszystkie stawiane jej warunki przez IAAF.

Podjęta decyzja przez IAAF sprawia ze Bydgoszcz po raz kolejny stanie się organizatorem wielkiej imprezy międzynarodowej. Warto zaznaczyć, że dotychczas żadne z miast nie organizowało drugi raz tak wielkiej imprezy sportowej (pierwsze mistrzostwa rozegrano w 2008 roku).

Mistrzostwa Świata to świetna okazja do pokazania się nie tylko naszej umiejętności co do organizacji dużych imprez sportowych ale także możliwość na zabłyśniecie naszych młodych talentów gdyż na tego typu imprezach niejednokrotnie objawiają się przyszłe gwiazdy lekkiej atletyki.

Przygotowanie tak wielkiej imprezy na około 3000 uczestników to nie lada wyzwanie . Choć do imprezy pozostało niewiele czasu to PZLA podkreśla, że są w pełni gotowi na sprostanie temu zadaniu.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na otwarcie mistrzostw i śledzenie poczynań naszych sportowców. 16. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą sie na Bydgoskim stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka pomiędzy 19-24 lipca 2016 roku.