Koszyk

Newsletter, rabaty i zniżki:

Garrett Heath pokonuje Mo Faraha

Mo Farah przyzwyczaił nas do zwycięstw i do tego, iż jest on niepokonany już od dłuższego czasu. Zdecydowanie jest on specjalistą od biegów długich a zwłaszcza na dystansach 5000 m i 10 000 m jednak kiedy nie uda mu się zwyciężyć obija się to głośnym echem w całym środowisku sportowym.

Choć sytuacje, w których Mo Farah zajmuje druga pozycje jest nie wiele to wzbudzają one spore zainteresowanie. Tak było między innymi gdy zajął on druga pozycję w biegu na 1500 m, biegu półmaratońskim czy maratonie które zostały rozegrane w zeszłym roku. Podobna sytuacja mała miejsce także i tym razem kiedy to Farah ukończył bieg w Edynburgu za Amerykaninem Garrettem Heathem.

Heath Garrett rozegrał bardzo mądrze swój bieg, juz na kilka kilometrów do mety objął prowadzenie narzucając mocne tempo tak aby uniemożliwić Mo Farahowi szybki finisz, na którym jest niepokonany. Ciężka trasa z licznymi podbiegami oraz błotem dała się zdecydowanie we znaki Brytyjczykowi , który nie był w stanie utrzymać tempa narzuconego przez Garretta i rywalizację zakończył z nieznaczna stratą.

3151

Heath Garrett jest mało znanym zawodnikiem na świecie jednak jego wyniki sportowe są na bardzo wysokim światowym poziomie. W zeszłym roku zajął on 4 miejsce podczas Mistrzostw USA na dystansie 5000 metrów i tym samym nie zakwalifikował się na mistrzostwa świata. Jego życiówka na dystansie 5000 m to 13:16,31. Co ciekawe Heath Garrett pewien czas trenował bez nadzoru żadnego trenera.