Koszyk

Przed nami Wings for Life

Już dziś rozpoczyna się największy na świecie bieg charytatywny, którego hasłem jest Wings for Life „Skrzydła dla życia”. Tegoroczna edycja rozegrana zostanie niemal w każdym państwie. Chętnych do biegania z roku na rok przybywa.

Wszystkie środki pozyskane z opłat startowych przekazane zostaną na badania rdzenia kręgowego. Badania te mają przynieść rewolucję i mogą w przyszłości umożliwić osobą niepełnosprawnym powrócić do zdrowia. Wszyscy w tym dniu biegną dla osób, które nie mogą chodzić.

Na czym polega rywalizacja?

Wszyscy zawodnicy zaczynają razem bieg. Dystans jaki możesz pokonać całkowicie nie ma ograniczen, może to być 5km a może nawet maraton. Półgodziny po starcie na trasę rusza samochód pościgowy, który goni uciekających zawodników pościg trwa tak długo aż dogoni ostatniego z startujących.

phot_news

Polska edycja Wings for Life World Run wystartuje w Poznaniu. Miejscem startu będzie Poznańska Malta. Bieg poprowadzony zostanie przez centrum miasta. Start biegu przewidywany jest na godzinę 13:00 czasu polskiego. Rywalizacja rusza na całym świecie w tym samym momencie dzięki czemu będzie można w dość łatwy sposób wyłonić najlepszego tegorocznego zawodnika.

Relację z biegu na żywo możecie śledzić na poniższej stronie:

http://live.wingsforlifeworldrun.com/pl

Datek charytatywny można przekazać pod adresem:

https://www.wingsforlife.com/en/how-you-can-help/