Koszyk

Test obuwia Asics Gel Patriot 7

To, że but jest tani nie oznacza, że od razu jest zły. Niemniej jednak cena uzależniona jest od wielu czynników. Miałem kontakt już z droższy obuwiem obiegowym i mimo, że bieganie stanowi u mnie dodatkowy element aktywności fizycznej to zdecydowałem się porównać droższe obuwie z tym o najniższych cenach na rynku.

Niską cena często może zachęcać ale może także i odstraszać. Wiele osób, które stawia na profesjonalny sport wydaje często duże pieniądze inwestując w obuwie z górnej półki cenowej. Nic jednak w tym dziwnego, osoby które zawodowo uprawiają sport pokonują znacznie więcej kilometrów w tygodniu, często ich liczba przekracza nawet 150 km. Dobierając obuwie kierują się nie tylko ich wyglądem ale także licznymi systemami amortyzacji i wentylacji. Obuwie z niższej półki również posiada liczne systemy jednak są one znacznie mniej zaawansowane, co sprawia że obuwie to znajduje odbiorców u osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem lub tych spędzających aktywnie wolny czas. Cena obuwia jest bardzo uzależniona zwłaszcza od stopnia zastosowanego w nim systemu amortyzacji, im większą mamy masę ciała tym stopień amortyzacji powinien być większy a to wiąże się z większym wydatkiem na obuwie.

phot_news

Obuwie Asics Gel Patriot 7 miałem okazję testować przez 7 miesięcy. Dłuższy okres testów miał na celu sprawdzenie ich wytrzymałości gdyż wiele osób twierdzi, iż tanie obuwie znacznie szybciej ulegnie zniszczeniu.

Nie jest to mój pierwszy kontakt z obuwiem biegowym, jednak nie mogę powiedzieć bym zawodowo uprawiał biegi. Przeważnie biegam 3-4 razy w tygodniu pokonując łącznie około 30 km/ tygodniowo. Asics Gel Patriot 7 mają podstawowy system amortyzacji, ich waga jest niewielka dzięki czemu nie stanowią dodatkowego ciężaru na naszych nogach. Seria obuwia Patriot stawia w dużym stopniu na wygodę użytkowania i tu muszę przyznać ze obuwie jest bardzo wygodne.

W butach biegałem w okresie od początki lata do późnej jesieni i zważywszy na zmienność pogody, poprzez upały po deszczowe chłodne wieczory to obuwie spisało się w tych warunkach świetnie. Systemy wentylacji spełniły w pełni swoją rolę zapewniając mi optymalna temperaturę moich stóp. Moje stopy były w nich znacznie mniej zmęczone a i sam zapach obuwia nawet po dłuższym użytkowaniu nie był przykry dla nosa. Dużym plusem jest także zastosowana guma AHAR+, która dodatkowo zapobiega zbyt szybkiemu ścieraniu się podeszwy naszych butów, zatem w obuwiu tym śmiało możemy biegać po ścieżkach rowerowych czy miejskich ścieżkach biegowych.

phot_news2

Obuwie dobrze prezentuje się jeśli chodzi o wagę, wentylację czy design jednak nie obędzie się bez wad. Niestety system amortyzacji nie jest tu za wysoki, jak wspomniałem na początku cena bardzo często wiąże się z stopniem oferowanej nam amortyzacji. Stopień amortyzacji, które zapewnia nam obuwie Asics Gel Patriot 7 sprawdzi się u osób, które rekreacyjnie uprawiają bieganie kilka razy w tygodniu. Przy większej ilości km pokonywanych dziennie stopień amortyzacji jest zbyt mały by zapewnić nam pełen komfort użytkowania.

Podsumowując:

Ocena: 5/10

Asics Gel Patriot 7 do dobre obuwie dla osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem i niechcących od razu wydawać potężnych kwot na profesjonalne obuwie biegowe. But zapewni nam pełen komfort użytkowania oraz dobrą wentylację naszych stóp podczas biegu.