Koszyk

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

11 stycznia na pilskim stadionie MOSIR odbył się I Bieg w ramach XXIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem nie chodziło o rywalizację i wyniki.

Celem akcji była zbiórka funduszy na pomoc potrzebującym oraz wspólne pokonanie jak największego dystansu (mierzonego ilościami okrążeń). Bieg odbył sie na świeżo wyremontowanej nawierzchni pilskiego stadionu. Dystans nie był z góry narzucony – każdy biegł zgodnie ze swoimi możliwościami i we własnym tempie, dorzucając kilometry do wspólnego rekordu. Bieg cieszył się sporym zainteresowaniem – na starcie stawiło się prawie 500 biegaczy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Świetną zabawę poprzedziła wspólna taneczna rozgrzewka

Mimo chłodnego dnia atmosfera była naprawdę gorąca. Przed biegiem rozgrzewkę w rytmach ZUMBY poprowadzili instruktorzy ze Szkoły Tańca MamboRico Latin Club. Zaraz potem, o godzinie 12:30 rozpoczęliśmy swoje zmagania. Dodatkową atrakcją była możliwość wypróbowania nowiutkiej, niebieskiej bieżni, co wielu sympatykom biegania zdecydowanie przypadło do gustu.

Pokonanie własnych słabości by pomóc innym to najwyższe możliwe poświęcenie. W tym biegu każdy kto stanął na linii startu był zwycięzcą. Najwytrwalsi biegali do samego końca czasu wyznaczonego przez organizatorów, pokonując tym samym dystans maratonu.

Po biegu czekała na nas gorąca grochówka oraz wyjątkowe medale w kształcie serca. Ten bieg po raz kolejny udowodnił jak wspaniałą społecznością się pilscy (i nie tylko) biegacze. Czekamy na kolejną edycję biegu za rok. Mamy nadzieję, że stanie się on tradycją w naszym mieście, oraz że z roku na rok będziemy poprawiać nasz wspólny dystans a liczba chętnych do wspólnego biegania oraz wielkość funduszy zebranych na szczytny cel będzie stale wzrastać.

 Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z biegu